INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER CITY - WEST HAM

VIDEO+FOTO Care e diferența dintre City și West Ham? Fostele adversare ale românilor în Europa s-au înfruntat azi în Premier League

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 august 2016 19:38

Manchester City n-a avut viață ușoară pe propriul teren în meciul câștigat cu 3-1 în fața lui West Ham, în cea de-a treia etapă.

Trupa lui Pep Guardiola a deschis scorul rapid și avea 1-0 în minutul 7 după reușita lui Sterling. În minutul 18, Fernandinho majora diferența și se părea că "cetățenii" nu vor avea mari probleme.

Totuși, în minutul 58, Antonio a înscris pentru West Ham și "ciocănarii" au reintrat în joc. Scorul final a fost stabilit de Sterling în minutele de prelungire ale meciului.

*sursa flashscore.ro

Manchester City a fost adversara Stelei în play-off-ul Ligii Campionilor. "Cetățenii" au învins vicecampioana României în dublă manșă, 5-0 la București și 1-0 pe teren propriu, calificându-se astfel în grupele Ligii.

De partea cealaltă, West Ham a întâlnit și ea o echipă românească, însă în play-off-ul Europa League, iar deznodământul a fost altul. "Ciocănarii" au dat peste Astra, care s-a calificat în grupe după egalul de la Giurgiu, 1-1, și victoria din Anglia, scor 1-0.

După primele 3 etape, Manchester City are maximum de puncte puse în joc, fiind lider în Premier League, în timp ce West Ham e pe locul 12, cu 3 puncte.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”