INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LEICESTER - MANCHESTER CITY

VIDEO, FOTO » Ce lecție i-a predat Ranieri lui Guardiola! City, călcată în picioare de Leicester

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 decembrie 2016 19:59

Campioana Leicester a avut un start fabulos pe teren propriu în fața lui Manchester City, pe care o condus-o cu 3-0 din minutul 20, iar la final s-a impus cu 4-2.

LEICESTER - MANCHESTER CITY 4-2 (VIDEO)
Au marcat: Vardy 3, 20, 78, King 5 / Kolarov 82, Nolito 90

Vardy a deschis scorul în minutul 3, apoi două minute mai târziu King ducea scorul la 2-0. După doar 20 de minute de joc, Guardiola se vedea umilit pe terenul campioanei după o nouă reușită a lui Vardy.

Golgeterul Premier League de anul trecut a făcut hattrick-ul în minutul 78, însă Kolarov a redus din diferență cu 8 minute înainte de final, iar în prelungiri Nolito a stabilit scorul final, 4-2 pentru Leicester.

În acest moment, City e pe locul 4, cu 30 de puncte, la 4 lungimi de liderul Arsenal. De partea cealaltă, Leicester e pe 14, cu 16 puncte.