INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO+FOTO Manchester City și-a desființat adversara în Premier League » Două goluri superbe

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 mai 2017 17:31

Trupa lui Guardiola a deschis scorul după numai două minute, când David Silva a profitat de respingerea greșită a unui adversar și a trimis din prima din interiorul careului.

• Manchester City a demolat-o pe Crystal Palace într-un meci din etapa a 35-a din Premier League, scor 5-0;
  • "Cetățenii" ocupă locul 3, cu 69 de puncte, la egalitate cu Liverpool și cu 4 puncte în fața lui Manchester United, care are un meci mai puțin.

Tot Manchester City a fost echipa mai puternică și după pauză, iar în minutul 49 Kompany a prins o torpilă din interiorul careului și a majorat diferența. 10 minute mai târziu, De Bruyne a trimis cu latul de la 17 metri și l-a învins pe portarul oaspeților.

Raheem Sterling și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor după un voleu de la 11 metri, în minutul 82, iar în prelungiri Otamendi a stabilit scorul final, după ce a reluat cu capul lovitura liberă executată de belgianul De Bruyne.

Vezi AICI TOATE GOLURILE

Manchester City ocupă locul 3, cu 69 de puncte, la 12 puncte de liderul Chelsea și la 8 de ocupanta locului secund Tottenham. Crystal Palace e pe poziția a 16-a, cu 38 de puncte.