INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO + FOTO Meci nebun pe Vicente Calderon! În minutul 85, oaspeții conduceau cu 2-1 » Cât s-a terminat

Articol de GSP - Publicat luni, 13 februarie 2017 09:27

Atletico Madrid a învins-o aseară pe Celta Vigo, scor 3-2, la capătul unui meci nebun, cu un penalty ratat și o răsturnare spectaculoasă pe tabelă.

Celta a deschis scorul prin Cabral, în minutul 5.

La doar șase minute distanță, Fernando Torres a restabilit egalitatea, pentru ca, în minutul 30, tot Torres să rateze o lovitură de pedeapsă.

Guidetti a dus-o pe Celta în avantaj în minutul 78, dar finalul a fost unul nebun.

Carrasco a restabilit egalitatea în minutul 86, iar la doar două minute distanță Griezmann a stabilit scorul final, finalizând din 6 metri pasa ideală venită de la Gameiro.

VIDEO cu golurile

În urma acestui succes, Atletico a urcat pe locul 4 în La Liga, acumulând 42 puncte.