INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIVERPOOL - CHELSEA 1-1

VIDEO Vârtej de driblinguri! Hazard a reușit un gol superb după ce a amețit toată apărarea lui Liverpool

Sursa foto: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat joi, 12 mai 2016 10:52

Eden Hazard a driblat toată apărarea lui Liverpool și a reușit un gol spectaculos în partida disputată de Chelsea pe Anfield Road și încheiată cu scorul de 1-1.

Chelsea a fost egalată în al doilea minut de prelungire al meciului, când Benteke a profitat de greșeala portarului Begovici și a înscris din fața porții.

Vezi AICI VIDEO cu golurile

Meciul dintre cele două a fost o partidă restantă din etapa cu numărul 30. În ultima rundă, Chelsea o înfruntă pe teren propriu pe campioana Leicester, în timp ce Liverpool va juca în deplasare cu West Brom.

Liverpool se află pe poziția a opta în clasamentul Premier League, la zece puncte de Chelsea, clasată pe locul 9.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga