INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA GERMANIEI

VIDEO Incidente la meciul dintre Hamburg şi Bayern Munchen! Un suporter l-a atacat pe Franck Ribery

Articol de GSP - Publicat joi, 30 octombrie 2014 00:00 / Actualizat joi, 30 octombrie 2014 10:31

Franck Ribery a fost protagonistul unui incident neplăcut la meciul din Cupa Germaniei, Hamburg - Bayern Munchen, scor 1-3.

În minutele de prelungire ale partidei, un fan al celor de la Hamburg a intrat pe teren şi s-a îndreptat către fotbalist. Suporterul i-a aruncat un fular în faţă francezului şi i-a arătat semne obsecene.

Oamenii de pază l-au prins pe suporter, iar fotbaliştii lui Hamburg au încercat să îl protejeze pe acesta de furia jucătorilor lui Bayern, care îi cereau socoteală pentru gestul făcut.