INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTER - AC MILAN 1-0

VIDEO Inter - AC Milan 1-0 » Supergolul lui Palacio a decis Derby della Madonnina

Articol de GSP - Publicat luni, 23 decembrie 2013 00:00 / Actualizat luni, 23 decembrie 2013 12:22

Inter a încheiat anul cu un triumf în Derby de la Madonnina, mai trist şi mai slab ca niciodată, învingînd Milanul cu 1-0.

Singurul gol al meciului a fost reuşit de Rodrigo Palacio, care a înscris în minutul 86 cu un călcîi spectaculos. Inter putea să primească şi un penalty înainte de pauză, însă arbitrul a lăsat jocul să continue.

Click aici pentru VIDEO!

Milan a terminat partida în 10 jucători, după ce Muntari a văzut cartonaşul roşu în prelungiri. Inter rămîne pe locul 5, în timp ce "rossonerii" au căzut pe locul 13.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga