INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIVERPOOL-CHELSEA

VIDEO Jose Mourinho şi victima sa favorită: Chelsea o învinge şi pe Liverpool!

Diego Costa, foto: reuters

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 08 noiembrie 2014 16:54

Chelsea se menţine neînvinsă în Premier League. Elevii lui Jose Mourinho au trecut de Liverpool, scor 2-1, pe Anfield Road, şi au acumulat 29 de puncte după 11 runde. Liverpool rămîne pe 7, dar poate cădea mai multe locuri, în funcţie de rezultatele etapei

VEZI AICI GOLURILE

Meci încins între Liverpool şi Chelsea, pe Anfield Road. Cormoranii au deschis scorul în minutul 7, după ce un şut al lui Emre Can a fost deviat de Gareth Cahill în propria poartă.

Chelsea a pornit furtuna şi a egalat după doar 9 minute, atunci cînd acelaşi Cahill a împins mingea în poartă din 5 metri, în braţele unui Mignolet aflat după linia porţii.

În a doua repriză, pe fondul unui joc dominat de albşatri, portughezul Diego Costa a marcat din 8 metri, în minutul 66, după o acţiune excelentă a lui Azpilicueta.

Jose Mourinho are 8 victorii în faţa lui Liverpool, echipa care l-a învins o singură dată în carieră în Premier League.

VEZI AICI CLASAMENTUL ÎN PREMIER LEAGUE ŞI CARE SÎNT CELELALTE MECIURI DIN ACEASTĂ ETAPĂ

Echipele de start:
Liverpool: Mignolet, Johnson, Skrtel, Lovren, Moreno, Gerrard, Can, Henderson, Coutinho, Sterling, Balotelli.
Rezerve: Brad Jones, Toure, Lambert, Lallana, Lucas, Allen, Borini.

Chelsea: Courtois, Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta, Matic, Fabregas, Ramires, Oscar, Hazard, Costa.
Rezerve: Cech, Luis, Zouma, Drogba, Mikel, Remy, Willian.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga