INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

VIDEO Măcel în Bundesliga! Bayern Munchen, scor de maidan cu Hamburg! Rezultat halucinant şi la Leverkusen - Wolfsburg

Bayern a măcelărit-o pe Hamburg, foto: reuters

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 februarie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 14 februarie 2015 18:38

Într-o etapă în care Alexandru Maxim a intrat în minutul 70 în înfrîngerea lui Stuttgart de pe terenul lui Hoffenheim (1-2), în Bundesliga s-au mai disputat alte două partide care au înregistrat scoruri nebune.

Bayern Munchen a demolat-o pe Hamburger SV pe teren propriu, scor 8-0! Muller (2), Robben (2), Gotze (2), Lewandowski şi Ribery sînt marcatorii gazdelor.

VEZI VIDEO

E pentru a cincea oară din 2013 pînă în prezent cînd bavarezii o umilesc pe Hamburg. În martie 2013 Bayern cîştiga pe teren propriu, scor 9-2. Mai mult, în ultimele 5 meciuri, Bayern a marcat de 31 de ori şi a primit doar 3 goluri cu Hamburg!

Bayern-Hamburg
2014-15: 8-0
2013-14: 3-1
2012-13: 9-2
2011-12: 5-0
2010-11: 6-0

Alt meci dramatic, cu 9 goluri, la Leverkusen!
Un alt rezultat surprinzător înregistrat în această după amiază a fost la Leverkusen - Wolfsburg. Oaspeţii s-au impus la capătul unui meci fantastic, plin de dramatism, scor 5-4!

Wolfsburg a condus cu 3-0 după 30 de minute, însă în a doua repriză Bayer a revenit incredibil. Gazdele au egalat la 4 cu 20 de minute înainte de final, dar
Dost, care a marcat de 4 ori în acest meci, a adus victoria oaspeţilor în prelungiri!