INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Meci de-a dreptul NEBUN în Spania » Oaspeții aveau 3-0 în minutul 70, dar până la final s-au mai marcat 6 goluri!

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 octombrie 2017 23:51

Betis Sevilla și Valencia au oferit unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din La Liga din ultimele sezoane. "Liliecii" s-au impus cu 6-3 în deplasare după un final uluitor, în care s-a marcat de șase ori în 16 minute.

Valencia a părut că va continua și în acest meci forma bună arătată de-a lungul sezonului, iar după 70 minute conducea cu un liniștitor 3-0. Nimic nu avea să anticipeze însă "potopul" de goluri de pe final.

"Liliecii" au marcat golul patru în minutul 74, iar de acolo a început nebunia: Betis a marcat de trei ori în cinci minute, ducând scorul la 3-4 în minutul 84.

Valencia a închis însă definitiv meciul în ultimele minute ale meciului, când Zaza și Andreas Pereira au marcat golurile cinci și șase.

Betis - Valencia 3-6
Au marcat: Campbell 79, Sanabria 80, Tello 84 / Kondogbia 35, Guedes 45, Rodrigo 64, Mina 74, Zaza 88, Pereira 90+3
VIDEO AICI cu toate golurile!

Alin Toșca nu a făcut parte din lotul lui Betis pentru acest meci.

Valencia traversează un sezon excelent, situându-se pe locul doi, la patru puncte de liderul Barcelona și cu un punct peste Real Madrid.

De partea cealaltă, Betis se află pe locul 9 în La Liga, cu 13 puncte.