INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Meci SENZAȚIONAL făcut de Florin Andone împotriva celor de la Las Palmas » "Dublă" reușită în doar 28 de minute

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 mai 2017 20:31

Florin Andone a marcat două goluri în partida pe care formația sa, Deportivo la Coruna, a câștigat-o, scor 3-0, pe teren propriu împotriva celor de la Las Palmas.

Deportivo - Las Palmas // 3-0
Au marcat: Florin Andone '4, '28; Gil '40

Atacantul naționalei a deschis scorul în minutul 4 al partidei, printr-o execuție frumoasă din colțul careului de 16 metri. Andone a reușit dubla în minutul 28, după o cursă pe cont propriu, de la jumătatea terenului ( VIDEO cu reușitele aici).

Deportivo la Coruna a terminat pe poziția a 16-a în La Liga, la 5 puncte de primul loc retrogradabil.