INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  UNITED - ROMA 3-2

VIDEO Mihai Bălaşa, martor la execuţia verii! Gol uluitor al lui Pjanici în amicalul pierdut de Roma cu Manchester United, scor 2-3

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 iulie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 27 iulie 2014 12:43

Manchester United s-a impus, cu scorul de 3-2, în meciul amical cu AS Roma, la care Mihai Bălaşa a evoluat din minutul 68, la Denver, la International Champions Cup.

VEZI VIDEO CU GOLUL LUI PJANICI!

Pentru englezi au marcat Rooney '36, '45 (penalty) şi Mata '39, iar pentru italieni AS Roma au punctat Pjanici '75, Totti '89 (penalti). Mihai Bălaşa a intrat pe teren în minutul 68, în locul lui Benatia.

Primul gol al celor de la AS Roma a fost fantastic. Miralem Pjanici a înscris de la 65 de metri.

De asemenea, şi primul gol al lui Manchester United a fost superb! VEZI VIDEO!