INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GRECIA

VIDEO Nici o victorie în Grecia » Răzvan Lucescu a pierdut primul meci la Skoda Xanthi

Articol de GSP - Publicat luni, 20 octombrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 20 octombrie 2014 16:44

Echipa antrenată de Răzvan Lucescu a pierdut primul meci, de cînd românul a preluat formaţia greacă.

Antrenorul român a semnat  în această toamnă un contract cu echipa Xanthi Skoda, după despărţirea de Petrolul.

Xanthi, la care Pantelis Kapetanos a fost titular şi a jucat pînă în minutul 62, a pierdut în faţa echipei Platanias, locul 16 din 18 echipe.

Golul celor de la Platanias a fost înscris în minutul 71, din penalty. După două meciuri în Grecia, echipa lui Lucescu are un singur punct, din egalul cu Panionios.