INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  HULL - MANCHESTER UNITED 0-1

VIDEO+FOTO Victorie dramatică pentru Mourinho în Anglia! Imagini incredibile! Alte 3 rezultate interesante din Europa

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 august 2016 20:28

Manchester United a reușit să câștige meciul cu Hull, din etapa a treia de Premier League, după un gol marcat în al treilea minut de prelungiri de Marcus Rashford, scor 1-0.

Mourinho a început meciul sub presiune, în condițiile în care Arsenal (3-1 cu Watford) și Chelsea (3-0 cu Burnley) s-au impus autoritar, echipa lui Antonio Conte cățărându-se deja pe prima poziție din Premier League.

A fost o primă repriză zgârcită cu ocaziile de gol. Ploaia măruntă din Estul Angliei a forțat-o pe United să încerce șuturi lungi din afara careului, îngreunând construcția, acolo unde Juan Mata a încercat din nou să cimenteze relația cu Jose Mourinho

Ocazia principală din prima repriză i-a aparținut lui Wayne Rooney, care a reluat într-un jucător advers o minge din 10 metri, după un șut al lui Mata respins de portar. A urmat o repriză la fel de încâlcită, cu Zlatan și Rooney pedalând în gol și cu un Martial decupat din filmul jucat pe KCOM Stadium.

United a avut un penalty clar la un henț în careul lui Hull, în minutul 70, dar arbitrul nu l-a văzut, așa că trupa lui Mourinho a fost nevoită să strângă din dinți până la final. Portughezul i-a introdus pe Mkhitaryan (60') și pe Rashford (71'), dar vremea oribilă a zădărnicit planurile tactice și a transformat totul într-o luptă medievală în zloată.

Golul a venit în al treilea minut de prelungiri, cu Rashford primind extraordinar din partea lui Rooney, care a dezvoltat excelent o fază pe partea stângă de atac a lui United! Echipa lui Mourinho își adjudecă cu greu cele 3 puncte, după un meci în care nu a fost senzațională, dar a luptat încontinuu! VIDEO CU GOLUL AICI

alte rezultate INTERESANTE + VIDEO din europa

Lazio - Juventus 0-1 (Khedira 66) VIDEO

Tottenham - Liverpool 1-1 (Rose 72 / Milner 43 p.) VIDEO

Dijon
- Lyon 4-2 (Sammaritano 24 p., Tavares 45+1, Bahamboula 73, Lees Melou 88 / Tolisso 20, Lacazette 37)

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga