INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO Reacţie inexplicabilă a lui Cristiano Ronaldo la golul lui Gareth Bale :O

Articol de GSP - Publicat luni, 16 martie 2015 00:00 / Actualizat luni, 16 martie 2015 10:48

Cristiano Ronaldo nu traversează cea mai bună perioadă din carieră, fiind depăşit la numărul de goluri din La Liga de rivalul Leo Messi.

În meciul cu Levante, încheiat cu victoria celor de la Real Madrid, 2-0, portughezul a avut o reacţie care i-a surprins pe fanii madrilenilor.

În minutul 18, Gareth Bale a deschis scorul, după o ratare a lui Cristiano Ronaldo. Portughezul a reluat din foarfecă o centrarea a lui Karim Benzema, dar mingea a fost respinsă de pe linia porţii de un jucător de la Levante. Balonul a ajuns apoi la Bale, iar galezul a marcat.

După ratare, Cristiano Ronaldo a făcut un gest de nemulţumire şi a refuzat să se bucure alături de Bale şi de ceilalţi colegi.

Scorul final al meciului a fost stabilit de acelaşi Gareth Bale, care a marcat în minutul 40.