INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CAMPIONATE

VIDEO Real Madrid s-a distanţat de Barcelona în La Liga! » Cristiano Ronaldo a deschis drumul spre victorie cu Levante

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 martie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 09 martie 2014 22:02

Real Madrid nu a iertat pasul greşit făcut de Barcelona în deplasarea de la Villareal şi s-a distrat în această seară cu Levante.

"Galacticii" au cîştigat cu 3-0, iar Cristiano Ronaldo a deschis drumul spre victorie încă din minutul 11 cu o lovitură de cap de la 10 metri.

Imediat după pauză a marcat şi brazilianul Marcelo, tot după o pasă a lui Cristiano Ronaldo. A fost primul gol al fundaşului stînga în acest sezon. Autogolul lui Karabelas a încheiat conturile în minutul 81.

După acest succes, Real Madrid s-a distanţat la 4 puncte de marea rivală Barcelona. Mai mult, meciul direct se va disputa chiar la Madrid.