INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EVERTON

VIDEO Revenirea lui Rooney! Gol fantastic marcat de noul atacant al lui Everton

Articol de GSP - Publicat joi, 13 iulie 2017 19:19

Wayne Rooney a debutat cu un gol superb în tricoul lui Everton, după transferul de la Manchester United. Atacantul a înscris în amicalul câștigat de echipa sa în fața celor de la Mahia, scor 2-1.

Fostul vârf al lui United a marcat în minutul 34 cu un șut superb de la 35 de metri, care l-a lăsat fără reacție pe portarul advers. Celălalt gol al englezilor a purtat semnătura lui Dowell, cu 8 minute înainte de final.

Rooney, 31 de ani, s-a întors gratis la echipa de la care pleca la United în 2004.