INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Rezultate-șoc în Premier League! Victorie impresionantă pentru trupa lui Guardiola, Chelsea s-a făcut de râs

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 octombrie 2017 18:50

Manchester City a obținut în această după-amiază cea mai clară victorie a sezonului, distrugând-o pe teren propriu pe Stoke City, scor 7-2! "Cetățenii" au avut o posesie incredibilă a balonului, de 80 la sută!

Echipa lui Guardiola a făcut un meci perfect, reușind să înscrie înainte de pauză de trei ori, prin Gabriel Jesus, Sterling și David Silva.

Recitalul "cetățenilor" a continuat după pauză: Gabriel Jesus a realizat "dubla", Fernandinho, Sane și Bernardo Silva trecându-și și ei numele pe lista marcatorilor.

VIDEO cu golurile partidei

Posesie extraterestră

Echipa lui Guardiola a uimit pe toată lumea în meciul cu Stoke, etalând o posesie covârșitoare pe aproape toată durata meciului: City a încheiat meciul cu 79% posesie și a avut nu mai puțin de 894 de pase, spre deosebire de doar cele 230 ale lui Stoke.

City e lider în Premier League după opt etape, având 22 de puncte, cu două mai mult decâr urmăritoarea și rivala United.

Chelsea s-a făcut de râs!

Londonezii, campionii en-titre ai Angliei, au ajuns la două înfrângeri consecutive, suferind un eșec total surprinzător pe terenul lui Crystal Palace.

Chelsea a pierdut cu 1-2 pe terenul echipei care până în etapa a opta nu înregistrase niciun punct. Ba mai mult, Crystal Palace nu marcase niciun gol până azi!

Gazdele au deschis scorul în minutul 11, după autogolul lui Azpilicueta, dar Bakayoko a egalat în minutul 18.

Wilfried Zaha a marcat pentru Crystal înainte de pauză, tabela rămânând apoi intactă până la final.

VIDEO cu golurile

Chelsea e pe locul patru, cu 13 puncte, dar ar putea ajunge pe cinci dacă Arsenal se impune pe terenul lui Watford.