INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GERMANIA

VIDEO Ruleta rusească » Dortmund şi Stuttgart au refuzat să piardă într-un 4-4 halucinant

Schieber a driblat tot ce-a întîlnit în cale, egalînd la 2, cu primul dintre cele două goluri contra Borussiei

Articol de - Publicat duminica, 01 aprilie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 31 martie 2012 22:01

Liderul a condus cu 2-0, a fost întors la 2-3, a revenit la 4-3, dar a scăpat victoria în prelungiri! Bayern a profitat şi s-a apropiat la 3 puncte.

Dortmund face show oriunde evoluează în Bundesliga. Vineri seară, liderul s-a jucat însă cu focul şi cu inimile fanilor pe "Westfalen", în cel mai palpitant meci al sezonului, 4-4 cu Stuttgart!

VEZI AICI REZUMATUL VIDEO!

"A fost nebunie curată. Niciodată n-am văzut un asemenea scenariu, cu răsturnări incredibile. E un punct cîştigat, pentru că la un moment dat eram la pămînt", a explicat Klopp, tehnicianul Borussiei. "Pentru astfel de jocuri merită să fii antrenor", l-a susţinut omologul său, Labbadia. Iar Bobici, managerul lui Vfb, a conchis: "Uimitor. La sfîrşit mă simţeam ca după un supozitor!"

Chiar a fost thriller. Liderul avea 2-0 imediat după pauză, însă în minutul 79 Stuttgart a revenit formidabil la 2-3! Dortmund a înviat: 4-3 peste opt minute. Şi a mai primit un glonţ în prelungiri! 4-4 şi al 400-lea egal în Bundesliga. Egal de care a beneficiat Bayern (1-0 la Nurnberg) şi s-a apropiat la 3 puncte.

Incident major la Hamburg! A încercat să atace fanii cu un topor și a fost împușcat de Poliție, înainte de Polonia - Olanda. Atenție, imagini șocante!