INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO Sfîrşit de serie! FC Barcelona a primit cu Betis primele goluri acasă în actualul campionat

Iniesta și ceilalți barcelonezi au suferit în special la precizia paselor

Articol de GSP - Publicat luni, 16 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat luni, 16 ianuarie 2012 09:32

FC Barcelona a avut destule emoţii în partida cu Betis Sevilla. Catalanii au făcut rapid 2-0, s-au văzut egalaţi, dar au revenit în ultimul sfert de oră pentru un definitiv 4-2, rezultat ce-i menţine la 5 puncte în spatele liderului Real Madrid. Cele două mari rivale se vor înfrunta miercuri noapte în turul ”sferturilor” Cupei Spaniei.

Vezi mai jos un videu cu rezumatul meciului Barcelona - Betis.

Meciul a presupus şi un moment special: golurile sevillanilor au fost primele încasate de Barcelona pe teren propriu în actuala stagiune. Anterior, ei disputaseră 9 partide pe ”Camp Nou”, perioadă în care adunaseră un golaveraj de 39-0! Singura formaţie care a scăpat neînvinsă a fost FC Sevilla, 0-0, cu un penalty ratat de Messi în ultimele minute. În rest au obţinut victorii categorice: un 8-0, de patru ori 5-0, de două ori 4-0, un 3-0.

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni