INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Şi-au umflat muşchii » Suarez şi Sturridge au făcut show în Sunderland - Liverpool 3-5

Suarez, golgeterul Europei (22 de reuşite)

Articol de - Publicat luni, 13 ianuarie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 12 ianuarie 2014 21:52

Suarez a înscris două goluri, Liverpool a avut 2-0, 4-2 şi 5-3, dar golul 3 al oaspeţilor a venit după un henţ în atac şi un penalty-cadou.

Crazy football. Nu se putea un meci mai trepidant. 4 goluri în prima repriză, 4 în a doua, Liverpool a condus cu 2-0, a fost egalată pînă la pauză (şi Crouch, şi Adam au jucat la "cormorani" în trecut), a avut 4-2, Stoke a reacţionat iar, 4-3, însă Sturridge a înscris ultimul în minutul 87: 5-3.

Totuşi, oaspeţii au beneficiat de ajutorul arbitrului Taylor. Care nu a văzut nici henţul lui Sterling, nici simularea aceluiaşi jucător la penaltyul din care Gerrard a făcut 3-2.