INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  RUSIA

VIDEO Start perfect pentru Dorinel Munteanu pe banca Mordoviei Saransk » Victorie cu Anji, scor 2-0, Perendija a înscris

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 martie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 10 martie 2013 16:50

Dorinel Munteanu a debutat astăzi cu victorie, scor 2-0, pe banca celor de la Mordovia Saransk în faţa uneia dintre cele mai bune echipe din Rusia, Anji.

Vezi VIDEO golurile partidei!

Meciul a început cum nu se putea mai bine pentru gazde, care au deschis scorul în minutul 3 chiar prin unul dintre jucătorii aduşi de Dorinel Munteanu, este vorba de fostul fundaş al Oţelului, Milan Perendija. Diferenţa a fost majorată de Mukhametshin în minutul 73, care a înscris şi el, cu capul, în poarta lui Gabulov.

Cu Traore, Zhirkov şi Eto'o titulari, Anji nu a putut reveni şi s-a recunoscut învinsă de una dintre cele mai slabe echipe din tur. La gazde au fost titulari toţi cei 4 jucători aduşi de antrenorul român în această iarnă din Liga 1: Bozovici, Perendija, Akaki şi Opriţa.