INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AC MILAN - AS ROMA 0-0

VIDEO Stop joc şi rasism! » AC Milan - AS Roma oprit pentru scandările la adresa lui Balotelli şi Boateng

Articol de , - Publicat marti, 14 mai 2013 00:00 / Actualizat vineri, 20 septembrie 2013 11:28

”Să-i ardem pe toţi negrii” a fost mesajul cu care fanii echipei lui Lobonţ i-au atacat pe jucătorii de culoare ai gazdelor

Obişnuit să fie atacat în deplasare de rasişti, Balotelli a păţit-o şi acasă. După tifosii Fiorentinei şi ai lui Juve, SuperMario a devenit pe San Siro ţinta fanilor Romei în meciul cu Milan (0-0). Au pornit cu Boateng, continuînd cu Balo. Scandările şi huiduielile au fost însoţite de mesajul "Să-i ardem pe toţi negrii!".

Click aici pentru VIDEO!

Inutile au fost apelurile repetate ale crainicului şi gesturile lui Balo către peluza giallorossa! Arbitrul Rocchi a oprit jocul în minutul 48 şi l-a reluat numai după ce rasiştii au fost potoliţi de intervenţia căpitanului Totti şi de ameninţarea că Roma poate pierde cu 3-0!

97 de secunde a întrerupt meciul arbitrul Rocchi în debutul reprizei secunde, aşteptînd ca fanii Romei să renunţe la atacurile rasiste