INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO Superexecuţie Cristiano Ronaldo, Diego Costa din nou decisiv » Real Madrid şi Atletico sprintează spre titlu

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 martie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 16 martie 2014 11:06

Real Madrid şi Atletico Madrid pun presiune pe Barcelona. Cele două forţe din capitala Spaniei n-au călcat greşit în etapa a 28-a şi aşteaptă meciul catalanilor de azi, cu Osasuna, de la 18:00, în direct la Digi 1.

Real s-a impus cu 1-0 la Malaga, prin golul lui Cristiano Ronaldo, din minutul 23. Starul portughez a păcălit 3 adversari şi a şutat din 16 metri plasat, la colţul lung.

Vezi VIDEO cu golul

Malaga: Caballero - Sergio Sanchez, Flavio Ferreira, Antunes, Angeleri (86 El Hamdaoui) - Ignacio Camacho, Duda, Tissone (68 Portillo) - Amrabat, Santa Cruz, Samuel (68 Iakovenko)
Antrenor: Bernd Schuster

Real: Diego Lopez - Carvajal, Varane, Pepe, Marcelo - Xabi Alonso, Modrici (90 Illarramendi), Isco (63 Jese) - Bale, Benzema (32 Di Maria), Cristiano Ronaldo
Antrenor: Carlo Ancelotti

Diego Costa, decisiv
Tot liderul echipei a rezolvat meciul şi pentru Atletico, 1-0 cu Espanyol. Servit ideal de David Villa, Diego Costa a finalizat excelent şi a asigurat victoria pentru echipa sa.

Vezi golul

La oaspeţi, Gabi Torje a fost rezervă şi a intrat în minutul 89.

Real Madrid conduce în La Liga cu 70 de puncte, urmată de Atletico, 3 puncte mai puţin. Barcelona, care va juca azi, are 63 de puncte.

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă