INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Surpriză de proporţii pe Anoeta! Real Sociedad revine de la 0-2 şi cîştigă 4-2 cu Real Madrid, care resimte din plin absenţa lui Cristiano Ronaldo

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 august 2014 00:00 / Actualizat duminica, 31 august 2014 23:52

Real Madrid a suferit prima înfrîngere din acest sezon. Echipa lui Carlo Ancelotti a pierdut pe Anoeta, deşi în minutul 11 conducea cu 2-0.

VEZI AICI VIDEO!

Deşi l-a pierdut pe Antoine Griezmann şi a pierdut în prima etapă, 0-1 cu Eibar, echipa din San Sebastian pare că va continua să se lupte pentru cupele europene şi în acest sezon.

Fără Cristiano Ronaldo, Real Madrid a început tare jocul, iar în minutul 4 Sergio Ramos a deschis scorul dintr-o lovitură de cap, după un corner executat de Toni Kroos.

În minutul 10 se putea face 2-0, însă şutul lui Sergio Ramos din lovitură liberă a lovit transversala. Avea să se facă 2-0 în minutul 11, cînd Bale a întors superb un adversar şi a şutat frumos la colţul scurt.

Pînă la pauză Real Sociedad a revenit. Inigo Martinez din apropiere şi Zurutuza au marcat pentru echipa bască. Acelaşi Zurutuza avea să facă 3-2 pentru Sociedad după ce a înscris în minutul 65 cu un şut din cădere din careul mic.

Carlos Vela şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor. Mexicanul a şutat spectaculos sub transversală din 8 metri.

Echipele de start:

Real Sociedad: Zubikarai - Zaldua, Elustondo, Martinez, La Bella - Bergara, Granero - Prieto (M. Gonzalez 83), Zurutuza, Castro (S. Canales 60) - Agirretxe (C. Vela 60)

Rezerve: Bardahum Berchiche, C. Martinez, R. Pardo

Real Madrid: Casillas - Carvajal (Arbeloa 77), Pepe, Sergio Ramos, Marcelo - Toni Kroos, Modrici (Khedira 74), Isco - Bale, Benzema, James Rodriguez

Rezerve: K. Navas, R. Varane, Nacho, Illarramendi, R. De Tomas