INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO Un puşti de 19 ani a salvat-o pe Barcelona în deplasarea de la Villareal » A înscris golul victoriei cu 10 minute înainte de final

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 august 2014 00:00 / Actualizat duminica, 31 august 2014 22:06

Barcelona a controlat fără probleme partida cu Villarreal din deplasare, însă nu s-a lipit de gol. Cu multe şuturi la poartă şi cu o posesie zdrobitoare, catalanii au reuşit doar să îşi împingă adversarul în propriul careu.

VEZI VIDEO!

El Haddadi, Rafinha şi Mathieu s-au numărat printre titulari, însă intrările lui Neymar şi Xavi s-au resimţit imediat.

În minutul 82, Sandro Ramírez a profitat de mingea strecurată de Messi printre picioarele lui Sergio Asenjo şi i-a luat faţa unui adversar, împingînd mingea în plasă. 1-0 în favoarea catalanilor avea să fie şi scorul final.

După două etape, FC Barcelona are maximum de puncte, golaveraj, 4-0, iar etapa viitoare va întîlni pe teren propriu pe Atheltic Bilbao.

Echipele de start:

Villareal: Asenjo - Gaspar, Musacchio, Ruiz, Costa (Paulista 59) - Pina, Soriano, Trigueros - Cani (Espinosa 70), Dos Santos, Cheryshev (Vietto 65)

Rezerve: C. Juan, M. Gomez, Moreno, Rukavina

Barcelona: Bravo - Alves, Pique, Mathieu, Alba - Rakitici, Busquets, Rafinha (Xavi 75) - Pedro (Ramirez 70), Messi, El Haddadi (Neymar 59)

Rezerve: Masip, Bartra, Montoya, S. Roberto