INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  UNGARIA - BULGARIA 1-1

VIDEO Ungurii sînt dezamăgiţi de remiza cu Bulgaria: ”Să uităm rapid!”

Nemeth (stînga) a avut destul de tras în repriza secundă cu bulgarul Diakov

Articol de - Publicat vineri, 02 martie 2012 00:00 / Actualizat joi, 01 martie 2012 21:24

Dezamăgiţi de egalul de la Gyor, maghiarii acuză căderea de după pauză. Unica notă pozitivă e revenirea după accidentare a lui Szalai, autorul golului.

Dacă Turcia a cedat acasă, nici Ungaria n-a cîştigat pe teren propriu în primul amical al anului. Iar maghiarii îşi fac destule griji după remiza (1-1) cu Bulgaria, care i-a chinuit teribil o repriză.

Aici ai VIDEO cu cele două goluri marcate în amical!

Adversarii "tricolorilor" au etalat inconstanţă şi lipsă de concentrare după pauză. Selecţionerul Egervari l-a remarcat însă pe Szalai, care "deşi nu e în vîrf de formă a dovedit un apetit mare, revenind după accidentarea de o lună la genunchi. Am făcut multe erori şi bulgarii ne-au taxat".

"Sînt dezamăgit că n-am jucat bine şi că ne-am creat puţine ocazii", recunoaşte Szalai. Intrat la pauză, Koman îl susţine: "Să uităm repede acest meci slab! Mental n-am fost conectaţi la joc". Iar Korcsmar a dat alarma: "Trebuie să ne îmbunăţim jocul! Sînt probleme dacă jucăm aşa în calificări".

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”