INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Valencia - FC Barcelona. Meci nebun, cu 5 goluri, pe Mestalla! Victoria a venit în prelungiri

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 octombrie 2016 17:54

FC Barcelona a câștigat cu mari emoții meciul de pe Mestalla cu Valencia, scor 3-2. Catalanii au fost la un pas să facă un nou pas greșit în La Liga.

VEZI VIDEO

Fără Iniesta accidentat serios în minutul 14, când a fost înlocuit de Rakitici, catalanii au deschis scorul în minutul 22 prin Lionel Messi.

Barca a mai avut câteva ocazii importante până la pauză, însă n-a mai reușit să înscrie.

Împrumutat de catalani pe Mestalla, Munir a înscris pentru Valencia în minutul 52. Imediat s-a făcut 2-1 pentru Valencia după ce Rodrigo a înscris în minutul 56. Răsturnare de scor în numai 4 minute!

Suarez a readus-o pe Barcelona în joc grație reușitei din minutul 62. Când toată lumea credea că s-a terminat, Suarez a fost faultat de Abdennour în careu în minutul 92. Messi a transformat și a adus 3 puncte catalanilor.

FC Barcelona a urcat pe primul loc în La Liga, cu 19 puncte. Valencia este pe 15, cu doar 9 puncte în 9 etape.