INTERNATIONAL  »  CM 2010  »  FOTBAL ŞI FRUMUSEŢE

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 iunie 2010 00:00

Ca o avanpremieră la adevăratul Mondial a avut loc Mondialul de frumuseţe, "Miss Mundial".

La concursul care s-a ţinut în localitatea germană Rust au participat 32 de fete şi femei, cu vîrste între 17 şi 36 de ani, din cele 32 de ţări calificate la turneul din Africa de Sud. Primul loc a fost cîştigat de argentinianca Jennifer Scherman, 17 ani, cu mamă germană şi tată sud-american. Ea a cîştigat 5.000 de euro şi o excursie în Egipt. Locul doi a fost luat de grecoaica Katerina Giannoglou, 28 ani, iar locul trei de olandeza Avalon-Chanel Weyzig, 20 de ani.

În juriul concursului de Miss s-au aflat şi fotbaliştii Pierre Littbarski, campion mondial în 1990 cu Germania, şi ex-internaţionalul olandez Roy Makaay.

Ca o avanpremieră la adevăratul Mondial a avut loc Mondialul de frumuseţe, " Miss Mundial".