INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  ITALIA

3 turnee la rînd ratate! » Exclus din lotul pentru Brazilia, Giussepe Rossi trăieşte un coşmar: vîrful Fiorentinei a explodat pe twitter!

Rossi, eternul ghinionist // Foto: Reuters
Rossi, eternul ghinionist // Foto: Reuters

Articol de - Publicat marti, 03 iunie 2014 00:00 / Actualizat luni, 02 iunie 2014 22:31

După CM 2010 şi Euro 2012, atacantul în vîrstă de 27 de ani al Fiorentinei pierde şi călătoria în Brazilia.

Calvarul lui Giuseppe Rossi continuă. Marcello Lippi nu l-a luat la CM 2010 şi şi-a exprimat public regretul, duminică a fost rîndul lui Cesare Prandelli să-l debarce din lotul squadrei azzurra pentru Mondialul brazilian! Motivul?

Atacantul în vîrstă de 27 de ani ar fi în urmă cu pregătirea fizică, după ruptura de ligamente de pe urma căreia a revenit pe teren abia la începutul lunii mai.
"Eu nepregătit?! Mă faceţi să rîd!", a explodat ieri jucătorul Fiorentinei, care a pierdut şi Euro 2012 din cauza unei rupturi a ligamentelor încrucişate.

"Solicitaţi rezultatele testelor de săptămîna trecută, precum şi datele amicalului cu Irlanda. O să aveţi o surpriză", a postat italo-americanul pe Twitter. După care şi-a făcut bagajele cu destinaţia New York. Departe de toţi şi de toate.

30 de selecţii, 7 goluri are Giuseppe Rossi în naţionala Italiei

32 de ani de la moartea tragică a fotbalistului român „mai talentat decât Hagi” » Cum l-a „vânat” Securitatea și de ce nu s-a înțeles nici cu Dobrin, nici cu Hagi: „Gică îl înjura, îl scuipa”

SPECIAL GSP | Povestea-thriller a lui Claudiu Bozeșan, fotbalist ce a învins-o pe Dinamo într-un blat stricat de Poli Timișoara: „Nu mi-a fost frică de ordinele primite!” + Dramă imensă după ce fratele i-a murit într-un misterios accident de camion


Comentarii (3)
cypy90
cypy90  •  03 Iunie 2014, 14:40

BOOOOOM!! Ce termeni de c / ă / c / a / t mai folositi.

ioantanasa1982
ioantanasa1982  •  03 Iunie 2014, 12:41

E pacat...personal il consider un jucator mai valoros si mai util Italiei Rossi decat Cassano...oricum e un fotbalist ghinionist

ciuraru
ciuraru  •  03 Iunie 2014, 10:42

Bine ca i-a luat pe Cassano si Cerci...

Vezi toate comentariile (3)
Comentează