INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  BRAZILIA - CHILE 1-1, 3-2 LA PENALTY-URI

FOTO şi VIDEO Calificare thriller » Brazilia ajunge în "sferturi" după 3-2 la penalty-uri cu Chile

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 iunie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 28 iunie 2014 22:00

Brazilia a trecut de Chile la penalty-uri, 3-2, după 1-1 în timpul regulamentar. Neymar a marcat golul 5 la loviturile de departajare, iar Jara a îngropat Chile, ratînd ultima execuţie.

VIDEO cu golurile

David Luiz şi Alexis Sanchez au marcat cele două goluri înainte de pauză, într-un meci foarte spectaculos, cu multe ocazii mari.

Brazilia va juca în sferturi cu cîştigătoarea din meciul Columbia - Uruguay.

Urmăreşte desfăşurarea liveTEXT

Echipele de start:
BRAZILIA: Julio Cesar - Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo - Fernandinho, L. Gustavo - Hulk, Oscar, Neymar - Fred

CHILE: Bravo - Medel, F. Silva, Jara - Isla, Aranguiz, Vidal, M. Diaz, Mena - Alexis Sanchez, Edu Vargas

Arbitru: Howard Webb

Mondial special pe GSP.ro » Intră ACUM în cea mai spectaculoasă secţiune de pe site: meciuri live, statistici, infografii

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga