CM 2014    •   

PRELIMINARII

liveSCORE Toate partidele din preliminariile CM » Ungaria bate Turcia, Suedia revenire incredibilă pe terenul Germaniei

 
16 Octombrie 2012 18:57
 

FOTO: Reuters

Astăzi are loc o nouă etapă din cadrul preliminariilor Campionatului Mondial din 2014 din Brazilia. Capul de afiş este cu siguranţă meciul dintre campioana mondială şi europeană în exerciţiu, Spania şi fosta adversară a României, Franţa.

Şi în grupa noastră sînt două dispute extrem de interesante. Pe lîngă meciul României de pe Naţional Arena cu Olanda, Ungaria va da piept cu Turcia, echipă care îşi joacă practic ultima şansă.

Grupa A
FINAL Croaţia - Ţara Galilor 2-0 Mandzukic M. (27), Eduardo (53)
FINAL Macedonia - Serbia 1-0 Ibraimi A (59)
FINAL Belgia - Scoţia 2-0 Benteke (69), Kompany (71)

Grupa B
FINAL Cehia - Bulgaria 0-0
FINAL Italia - Danemarca 3-1 Montolivo R (33), De Rossi D. (36), Balotelli (54) / Kvist W (45)

Grupa C
FINAL Insulele Feroe - Irlanda 1-4 Hansen A. (68) /  Wilson (46), Walters (53), Justinussen P. J. a.g. (73), O'Dea D.(88)
FINAL Austria - Kazakhstan 4-0 Janko (24, 63), Alaba (71), Harnik (92)
FINAL Germania - Suedia 4-4 Klose (8, 15), Mertesacker P. (38), Ozil (56) / Ibrahimovici (62), Lustig (64), Elmander (76), R. Elm (92)

Grupa D
FINAL Andorra - Estonia 0-1 Oper (57)
FINAL ROMÂNIA - OLANDA 1-4 Marica (39) / Lens (9), Indi (29), Van der Vaart (45+1), Van Persie (86)
FINAL Ungaria - Turcia 3-1 Koman (31), Szalay (50), Gera Z. (57) / Erdinc (22)

Grupa E
FINAL Cipru - Norvegia 1-3 Aloneftis S. (42) / Hangeland B (44), Elyounoussi T (81), King J (83)
FINAL Islanda - Elveţia 0-2 Barnetta (65), Gavranovic M (79)
FINAL Albania - Slovenia 1-0 Roshi O. (36)

Grupa F
FINAL Rusia - Azerbaidjan 1-0 Shirokov (84- pen.)
FINAL Israel - Luxembourg 3-0 Hemed (13, 49), Ben Basat (38)
LIVE Portugalia - Irlanda de Nord 1-1 Postiga (79) / McGinn N. (30)

Grupa G
FINAL Letonia - Liechtenstein 2-0 Bulvitis (29), Gauracs (77)
FINAL Bosnia - Lituania 3-0 Ibisevici (29), Dzeko (35), Pjanic (41)
FINAL
Slovacia - Grecia 0-1 Salpingidis D (63)

Grupa H
FINAL Ucraina - Muntenegru 0-1 Damjanovic D. (45)
FINAL San Marino - Moldova 0-2 Dadu (72), Epureanu (78)
AMÎNAT Polonia - Anglia - amînat din cauza ploii

Grupa I
FINAL Belarus - Georgia 2-0 Renan (6), Dragun (28)
FINAL Spania - Franţa 1-1 Ramos S. (25) / Giroud (93)

 
Comentarii (22)
rsalexander  (11550 comentarii)
Postat de b0gdan_88 pe 17 Octombrie 2012, 00:06
La 3:05 ora Romaniei !!!
Stiti un link mai bun unde il pot vedea? Sau il da la TV?
17 Octombrie 2012, 01:30   •   Comenteaza
brto  (879 comentarii)
Postat de rsalexander pe 17 Octombrie 2012, 01:19
Viitoru' balon de "aur" in actiune... :))
In comparatie Messi este golgheterul zonei America de Sud, la egalitate cu Higuain si Falcao, marcand in 4 din ultimele 5 meciuri oficiale ale echipei sale, cu perspectiva sa marcheze din nou astazi cu Chile in fata unei echipe care va avea 2 piese importante suspendate, Vidal pentru rosu direct respectiv contreras pentru doua galbene respectiv un rosu.
17 Octombrie 2012, 01:29   •   Comenteaza
rsalexander  (11550 comentarii)
Postat de brto pe 17 Octombrie 2012, 01:13
Portugalia a reprezentat dezamagirea serii, neputand sa invinga acasa o echipa extrem de slaba a irlandei de nord, si cotele la pariuri erau de 1.08 pt portugalia 9 x si 29 2-ul, aproape ca si cota de la israel-luxembourg. De remarcat ca Italia a facut un pas decisiv spre campionatul mondial in timp ce Belgia si Croatia s-au deja s-au detasat si cred eu ca oricare merge la baraj va merge la mondial. Apropo, Cristiano deja la al 4-lea meci oficial consecutiv fara gol pentru nationala, in conditiile in care au intalnit Azerbaijan, Rusia si Irlanda de Nord, respectiv Spania la CE
Viitoru' balon de "aur" in actiune... :))
17 Octombrie 2012, 01:19   •   Comenteaza
brto  (879 comentarii)
Portugalia a reprezentat dezamagirea serii, neputand sa invinga acasa o echipa extrem de slaba a irlandei de nord, si cotele la pariuri erau de 1.08 pt portugalia 9 x si 29 2-ul, aproape ca si cota de la israel-luxembourg. De remarcat ca Italia a facut un pas decisiv spre campionatul mondial in timp ce Belgia si Croatia s-au deja s-au detasat si cred eu ca oricare merge la baraj va merge la mondial. Apropo, Cristiano deja la al 4-lea meci oficial consecutiv fara gol pentru nationala, in conditiile in care au intalnit Azerbaijan, Rusia si Irlanda de Nord, respectiv Spania la CE
17 Octombrie 2012, 01:13   •   Comenteaza
faurul_pamantului  (6616 comentarii)
Postat de xstream pe 17 Octombrie 2012, 00:19
adauga spania :)
Bravo Franta,,, au dominat a doua repriza, asa cum o facea franta lui Zidane pe vremuri!!!! Egal meritat pentru cocosi
17 Octombrie 2012, 00:37   •   Comenteaza