INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  SLOVACIA - LITUANIA

Atacantul lui Dinamo a reușit un nou gol în preliminariile pentru CM » Procentaj maxim după primele două jocuri

Articol de GSP - Publicat vineri, 11 noiembrie 2016 22:56

Adam Nemec, atacantul de 31 de ani al lui Dinamo, e în mare formă la echipa națională unde a reușit un nou gol.

Vârful slovac a marcat pentru naționala sa în meciul de pe teren propriu cu Lituania. Atacantul a fost cel care a deschis scorul în minutul 12. Trei minute mai târziu a marcat și Kucka, iar în minutul 36, Skrtel a stabilit scorul pauze, 3-0.

Adam Nemec are procentaj maxim în această campanie de calificare la Campionatul Mondial.

Acesta are două goluri marcate din tot atâtea partide, cealaltă reușită fiind împotriva Scoției, scor 3-0.