INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  SPANIA - RUSIA

FOTO Imaginea care a încins internetul după Spania - Rusia! Semnele de pe brațul unui rus au pornit o controversă uriașă

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 iulie 2018 22:18

Artyom Sergeyevich Dzyuba a marcat golul Rusiei din meciul cu Spania, scor 1-1 (4-3 pentru ruși la penalty-uri).

Atacantul lui Zenit, care în ultimul sezon a fost împrumutat la Arsenal Tula, a stârnit o controversă pe rețelele de socializare.

O imagine cu acesta care are un semn pe mână, ce pare a fi o înțepătură de ac, chiar pe antebraț, în cea mai proeminentă venă a sa, a apărut pe internet.

Mulți microbiști fac o trimitere către kilometrii alergați de ruși în majoritatea meciurilor. Sigur, această înțepătură poate fi și de la un control antidoping, însă asta nu i-a oprit pe microbiști să taxeze poza.

146 de kilometria alergat echipa Rusiei în partida cu Spania din optimile de finală

Comentarii (19)
sibelius
sibelius  •  02 Iulie 2018, 11:41
Postat de supereduardo10 pe 02 Iulie 2018, 10:14

Daca si Rusia e echipa de sferturi sau semifinale atunci e timpul sa ne uitam la alt sport. Mondialul a devenit prea artificial prea pe interes. Bine ca fata de alte mondiale au fost si meciuri pe bune, dar vrajelile astea cu echipele gazde impinse de la spate de arbitrii si pe culoar bun, nu numai cu rusia ci in general in ultimii 20 de ani, e cusuta cu ata alba.

Spania/Argentina/Germania/Portugalia erau echipe de sferturi? Au aratat ceva in afara de numele din lot?

adriann_
adriann_  •  02 Iulie 2018, 11:41

Dar cand Mourinho parca autobuzul de juma de miliard de euro si castiga in felul asta UCL era mare antrenor, nu? Sau cand Italia se apara disperat 11 contra 10 in finala CM 2006 ala era superfotbal, nu? :))) In realitate, asta a fost unul din multele meciuri din istoria fotbalului in care unii se pun pe doua randuri, suteaza totul in tribuna si dupa 120 de minute castiga la penalty-uri.

sfamo
sfamo  •  02 Iulie 2018, 10:17

Fake news ca de obicei. In primul rand, asa de prosti sa fie rusii sa le faca in vena injectiile si nu in picior sau in fund? In al doilea rand, daca acest semn e de cand le-a luat sange vineri? Vineri a fost controlata toata echipa. Oricum, mare realizare, Spania a fost praf si rusii saracii erau ca vai de ei pe final fizic, asa ca nu stiu cum ziceti voi ca erau drogati Dar ma rog, mai strangem un o vizualizare cu fake news.