INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  PRELIMINARII CM 2018

VIDEO Fără Argentina lui Messi și Aguero la CM 2018? Dezastru pentru "pume" la ultimul meci din calificări » Situație jenantă în grupă

Articol de GSP - Publicat miercuri, 12 octombrie 2016 10:28

Naționala Argentinei a pierdut surprizător meciul de pe teren propriu cu Paraguay, scor 0-1. Situația "pumelor" devine din ce în ce mai complicată în grupa de calificare la Campionatul Mondial.

VIDEO

Derlis Gonzalez a punctat pentru oaspeți în minutul 18 și, în ciuda insistențelor gazdelor, scorul nu s-a mai modificat până la final.

Sergio "Kun" Aguero putea marca în minutul 47, însă a irosit un penalty obținut în urma unui henț al lui Paulo Da Silva. Argentinienii au lovit și de două ori bara.

Prima dată în minutul 24, prin Di Maria, iar a doua oară în minutul 77, când Dybala a tras în transversală de la 20 de metri.

Lionel Messi n-a jucat în acest meci din cauza unei accidentări.

• După 10 etape Argentina este pe locul 5, cu 16 puncte.