INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  ARGENTINA - NIGERIA 2-1

VIDEO Nebunie după calificarea Argentinei! Fanii sud-americani au declanșat fiesta în Buenos Aires și Miami

Articol de GSP - Publicat marti, 26 iunie 2018 23:32

Argentina s-a calificat cu emoții în optimile CM 2018, după ce s-a impus cu 2-1 în fața Nigeriei, golul victoriei fiind marcat în minutul 87. (Detalii și video aici)

• Argentina va juca în optimi cu locul 1 din grupa C, Franța, pe 30 iunie, la Kazan, de la ora 17:00

Golul calificării, marcat în minutul 86 de Marcos Rojo, a declanșat fiesta în rândul fanilor argentinieni. Pe străzile din Buenos Aires, dar și la Miami, fanii sud-americani au făcut o atmosferă senzațională și s-a descătușat, bucurându-se pentru calificarea favoriți.

Clasament final Grupa D

1. Croația 3 meciuri, 9 puncte
2. Argentina 3 m, 4 p
3. Nigeria 3 m, 3p
4. Islanda 3 m, 1 p

play icon Intră pe Mondial2018.GSP.ro - meciuri LIVE, program complet, infografii și statistici real-time - totul AICI!