INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  AKTOBE - SEPSI 0-1, 1-2 LA GENERAL

FILMUL FAZEI Așa i-am „capsat”! » Cum s-a calificat Sepsi în Kazahstan

Aktobe - Sepsi (1-1 în tur, 1-2 la general) » Nicolae Păun a marcat în repriza a doua, după un corner executat perfect de Marius Ștefănescu. +5   FOTO

Articol de - Publicat joi, 17 august 2023 21:03 / Actualizat joi, 17 august 2023 21:03

Duelul din manșa secundă a turului III preliminar Conference League a fost echilibrat, cu ocazii și momente bune pentru ambele formații. Sepsi avea să spargă gheața în repriza secundă.

+1 FOTO

Ștefănescu a centrat excelent cu stângul, extrema dreaptă în vârstă de 25 de ani de care se interesează Rapid și FCSB a trimis în interiorul careului mic, de unde Păun l-a învins pe goalkeeperul kazahilor, Pokatilov, cu o lovitură de cap plasată perfect, „de unde vine”, la colțul scurt.

Anterior (66), mijlocașul central de 24 de ani al lui Ciobotariu semnase un șut superb de la 20-25 de metri, Pokatilov a scos de la vinclu.

Mai multe articole din Conference League:

HJK Helsinki - Qarabag 1-2 » Farul și-a aflat adversara din play-off-ul Conference League
HJK HELSINKI - QARABAG
Nordsjaelland - FCSB 2-0 » Vicecampioana României spune adio cupelor europene
Nordsjaelland - FCSB 2-0 (2-0 LA GENERAL)

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”