INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  SCANDAL

VIDEO Haos la Maribor - Fenerbahce » Meci întrerupt din cauza ultrașilor! De la ce a pornit totul

Meciul dintre Maribor și Fenerbahce, manșa decisivă a turului III preliminar din Conference League, a fost întrerupt în minutul 68, la scorul de 0-1, din cauza unui conflict din tribune.

Articol de - Publicat joi, 17 august 2023 23:23 / Actualizat vineri, 18 august 2023 09:39

Fenerbahce a câștigat lejer meciul de acasă cu Maribor, scor 3-0. Vicecampioana Turciei a controlat și manșa retur, din Slovenia. Nimic nu anunța incidentele din repriza secundă.

Chiar i-au năucit! Ce mesaj a apărut pe contul de facebook al celor de la FCSB după eșecul cu Nordsjaelland
Nordsjaelland - FCSB 2-0

În minutul 68, arbitrul Fabio Verissimo a fost nevoit să întrerupă partida și să trimită cele două formații la vestiare.

VIDEO. Scandal între suporteri la Maribor - Fenerbahce

Ultrașii lui Maribor s-au furișat și au furat un steag al galeriei lui Fenerbache. În lumea ultras, gruparea de suporteri care pierde acest obiect este nevoită să se desființeze.

În aceste condiții, turcii au sărit din sectorul în care se aflau. Intervenția promptă a forțelor de ordine a făcut ca lucrurile să nu escaladeze. Partida a fost întreruptă mai bine de 30 de minute.

Fără emoții în privința calificării, Fenerbahce se pregătește pentru „dubla” din play-off, împotriva olandezilor de la Twente.

Probleme pentru Sepsi la Aktobe: „A intervenit poliția, abia am reușit să scăpăm de aici”
Aktobe - Sepsi 0-1, 1-2 LA GENERAL
FCSB acuză arbitrajul după eliminarea cu Nordsjaelland: „Nu știu cât a controlat meciul”
Nordsjaelland - FCSB 2-0 (2-0 LA GENERAL)