INTERNATIONAL  »  EURO 2012  »  MEDICII RECOMANDĂ: MARICA SĂ NU SE ANTRENEZE 4-5 ZILE

Pierde Italia!

Articol de , - Publicat miercuri, 11 iunie 2008 00:00

După ce s-a lovit cap în cap cu Marius Niculae, la un joc-şcoală, Marica a suferit o comoţie. A leşinat la spital, apoi a vomitat. El acuza şi aseară ameţeli.

Din nou alarmă în tabăra Ro­mâniei, la antrenamentul de ieri dimineaţă al “trico­lo­ri­lor”, desfăşurat pe AFG Arena din St. Gall. Ciprian Marica s-a acci­dentat grav în timpul jo­cului-şcoa­lă. La o fază în faţa porţii lui Marius Po­pa, ata­cantul se pregă­tea să reia cu ca­pul o cen­tra­re, dar a fost izbit pu­ter­nic din cea­fă, cu capul, de Marius Niculae. Practic, cei doi prieteni s-au lovit cap în cap.

În urma impactului, Marica a că­zut secerat pe gazon, pradă unei comoţii. A stat inert cîteva zeci de se­cunde. Staff-ul medical a in­ter­venit imediat. Ata­cantul nu putea să se ridice. L-a ajutat doctorul Pompiliu Popescu, care i-a acordat îngrijiri circa 20-25 de minute.

Familia este îngrijorată
Marica a mers totuşi încet şi susţinut de membrii staff-ului me­dical pînă la salvare, care l-a trans­portat de urgenţă de la stadion direct la “Kantonsspital” din St. Gal­l, unde a fost însoţit de me­di­cul Pompiliu Popescu.

Acolo, Ma­ri­ca a leşinat şi a vo­mitat de cîteva ori. Ana­li­zele n-au relevat nici un he­matom, dar jucătorul era ameţit şi la re­venirea la Santispark. Medicii el­veţieni au recomandat ca ju­că­torul să nu se antreneze ur­mă­toarele 4-5 zile.

Sorina Marica, mama jucă­torului, era îngrijorată aseară: “L-am sunat pe Ciprian. Avea vocea stinsă. Zicea că e obosit şi are a­me­ţeli ”. Mircea Marica, tatăl fot­­balistului, va ajunge astăzi în can­tonamentul “tricolorilor”.

Citește și:
Chinuiți în Antalya » Fotbaliștii de la FCSB, „storși” de Neubert la antrenament! Imagini tari din Turcia
Superliga
Chinuiți în Antalya » Fotbaliștii de la FCSB, „storși” de Neubert la antrenament! Imagini tari din Turcia
Românii au văzut prețul noului model Dacia și au reacționat dur: „Cum să coste atât? Iau Passat și mai rămân cu bani”
Noutati auto
Românii au văzut prețul noului model Dacia și au reacționat dur: „Cum să coste atât? Iau Passat și mai rămân cu bani”
Ruben Amorim, DAT AFARĂ de Manchester United!
Campionate
Ruben Amorim, DAT AFARĂ de Manchester United!
Fostul fotbalist de la UTA și Sportul a ajuns la 150 kg și are probleme de sănătate » A fost „Gheata de Argint a Europei”
Superliga
Fostul fotbalist de la UTA și Sportul a ajuns la 150 kg și are probleme de sănătate » A fost „Gheata de Argint a Europei”
SURPRIZĂ România va depăși la autostrăzi Elveția, Suedia, Ungaria, Polonia
Profit.ro
SURPRIZĂ România va depăși la autostrăzi Elveția, Suedia, Ungaria, Polonia
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Florin Răducioiu a apărut lângă o blondă în noaptea dintre ani! Cine e femeia de care e îndrăgostit fostul internațional

În timp ce Trump posta imagini cu Maduro, în Venezuela se făcea anunțul care poate duce la scenariul din 2003


Comentarii (5)
 •  11 Iunie 2008, 12:05

asta cu lesinatul nu o mai cred....cum multe alte porcarii scrise de voi nici nu le mai citesc...

 •  11 Iunie 2008, 11:59

bine ca am scapat de marica, e unul din jucatorii ajunsi la nationala pe pile.................... multumim sageata....

 •  11 Iunie 2008, 11:01

Eu sper sa-si revina si sa joace macar la meciul cu Olanda. E pacat ca un jucator atat de talentat sa aibe parte numai de ghinioane. Insanatosire grabnica!

Vezi toate comentariile (5)
Comentează