INTERNATIONAL  »  EURO 2012  »  PORTUGALIA-SPANIA

Ronaldo a dat cu banderola de pămînt, de nervi că din cauza lui Nani i-a fost anulat un gol senzaţional

Articol de GSP - Publicat joi, 18 noiembrie 2010 00:00

Starul Realului Madrid, Cristiano Ronaldo, a făcut o criză de nervi în meciul Portugalia-Spania, 4-0,  din cauza unui gol anulat!

Ronaldo a reuşit o fază senzaţională în minutul 36 al partidei, dar golul său a fost anulat pe motiv de ofsaid pentru că Nani a jucat mingea, iar tuşierul nu şi-a dat seama că balonul trecuse lina porţii.

Ronaldo şi-a dat banderola jos de pe braţ şi a trîntit-o plin de nervi de gazon, camera de luat vederi surprinzînd momentul în care înjura.

Pînă la urmă, în ultimul minut al reprizei a marcat Martins, iar Postiga, 49, 68, şi Hugo Almeida, 90, au stabilit scorul final, un incredibil 4-0. Ronaldo a părăsit la pauză terenul. "Nu înţeleg cum au putut să-mi anuleze golul. Mingea intrase jumătate de metru în poartă", a declarat Ronaldo la final. "Cele mai frumoase goluri îmi sînt anulate", a mai spus.