INTERNATIONAL  »  EURO 2012  »  MUNTENEGRU - BULGARIA 1-1

VIDEO Ex-rapidistul Djalovici a marcat în poarta Bulgariei. Din pasa lui Bozovici :D

Radomir Djalovici (stînga) şi Elsad Zverotici, bucurîndu-se după ce primul a deschis scorul în faţa Bulgariei

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 iunie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 05 iunie 2011 12:27

Radomir Djalovici şi Vladimir Bozovici au creat reuşita prin care Muntenegru a deschis scorul în faţa Bulgariei pe teren propriu. Fostul atacant din Grant a marcat un gol asemănător celui cu care Adrian Mutu a deschis scorul în victoria României în faţa Bosniei, scor 3-0.

VEZI AICI GOLUL LUI DJALOVICI!

Reuşita lui Djalovici din minutul 53 nu a fost însă de ajuns pentru formaţia antrenată de Zlatko Kranjčar, bulgarii egalînd 13 minute mai tîrziu, graţie reuşitei lui Ivelin Popov, fotbalistul turcilor de la Gaziantepspor.

Şi Bozovici a fost aproape de gol, însă nu a putut aduce victoria formaţiei sale, şutul său puternic din afara careului fiind deviat pe lîngă poartă de un fundaş bulgar.

Muntenegrenii rămîn pe locul doi în grupă după cinci partide disputate în care nu au cunoscut gustul înfrîngerii, avînd 11 puncte, la fel ca şi Anglia. Formaţia lui Fabio Capello, care a remizat pe teren propriu contra Elveţiei, scor 2-2, are însă un golaveraj mai bun. VEZI REZUMATUL PARTIDEI ANGLIA - ELVEŢIA 2-2!

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului