INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  BARAJ

VIDEO Bosnia - Irlanda 1-1 » Calificarea la EURO 2016 se va decide în retur

Articol de GSP - Publicat vineri, 13 noiembrie 2015 23:57

Bosnia-Herțegovina și Irlanda au terminat la egalitate, 1-1, în manșa tur a barajului de la EURO 2016.

Vezi aici cum s-a desfășurat meciul

Bosnia - Irlanda 1-1 (Dzeko 85'/Brady 82') - VIDEO

Bosnia și Irlanda s-au anihilat reciproc, într-un meci echlibrat. Scorul la pauză a fost 0-0, iar ambele goluri au fost marcate în ultimele 10 minute ale partidei.

În minutul Irlanda a deschis scorul, prin Brady, care a marcat cu un șut din mijlocul careului. Bosnia a egalat trei minute mai tîrziu, prin Dzeko. Atacantul a marcat cu un șut de la 12 metri și a stabilit scorul final.

Echipele de start:

Bosnia: Begovici - Mujdza, Sunjici, Spahici, Zukanovici - Visca, Pjanici, Cocalici, Lulici - Dzeko, Ibisevici

Irlanda: Randolph - Coleman, Keogh, Clark, Ward - Hendrick, McCarthy, Whelan, Brady - Hoolahan - Murphy