INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  RUSIA - SLOVACIA 1-2

VIDEO+FOTO Slovacii au produs surpriza în fața Rusiei, 2-1, iar lupta din grupa B este tot mai încinsă

Articol de GSP - Publicat miercuri, 15 iunie 2016 17:47

Slovacia a produs o mare surpriză și s-a impus în meciul cu Rusia, 2-1, din grupa B.

Slovacii au avut o primă repriză foarte bună și au marcat ambele goluri până la pauză. Weiss a deschis scorul în minutul 32, iar Hamsik a marcat în minutul 45, cu o superexecuție.

În a doua repriză, slovacii s-au mulțumit cu a păstra scorul, iar rușii au avut marile ocazii. Finalul de meci a fost unul spectaculos. Glushakov a redus din diferență cu 10 minute înainte de final, dar Rusia nu a avut puterea de a egala.

clsament gruopa b

În prima etapă, rușii au remizat cu Anglia, scor 1-1, în timp ce slovacii au pierdut cu 1-2 întâlnirea cu Țara Galilor. Rușii au însă emoții în ceea ce privește comportamentul propriilor suporteri. FIFA i-a avertizat că în cazul în care vor mai exista incidente provocate de suporterii ruși, naționala va fi exclusă din competiție.

RUSIA - SLOVACIA 1-2 - VIDEO