INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  FRANȚA - ROMÂNIA 2-1

Săpunaru și Popa au analizat meciul Franța - România 2-1: "Am jucat bine! Lumea se aștepta să ne facem de râs"

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 iunie 2016 01:09

Franța a învins România, scor 2-1, în meciul de debut al EURO 2016, grație unui gol marcat în minutul 89 de Dimitri Payet.

Cristi Săpunaru a vorbit despre duelul cu Franța și a spus că echipa României a făcut un meci bun.

"Astăzi a fost un meci frumos. Și noi, și ei am avut ocazii. Regretăm că nu am făcut mai multe. Francezii sunt jucători valoroși, iar Franța este printre favoritele la câștigarea turneului.

Astăzi am făcut un meci bun și am mulțumit pe toată lumea. Totuși, lumea se aștepta să ne facem de râs. Este greu când iei gol în minutul 89. Sper să ne crească moralul pentru meciurile viitoare ", a spus Săpunaru la ProTV.

"Este frustrant să joci 88 de minute de la egal la egal cu Franța și să pierzi. Un egal era mai corect. Am avut o ocazie mare în minutul 2 și au mai fost câteva faze controversate. Diferența a făcut-o un șul senzațional.

Moralul este ok. Am avut un joc bun și vom da totul cu Elveția. Cu 4 puncte ne putem clasa pe locul doi" Adi Popa

MECIURILE ROMÂNIEI:

Miercuri, 15 iunie
ora 19:00 (Paris): România - Elveţia - Grupa A

Duminică, 19 iunie
ora 22.00 (Lyon): România - Albania - Grupa A

Meciuri LIVE, program complet, infografii și statistici real-time de la Euro2016 - AICI