INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  ROMÂNIA - ELVEȚIA 1-1

Torje este optimist după 1-1 cu Elveţia: "Şansele de calificare sunt mari! Dacă pierdeam azi, 80% nu mai aveam şanse"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 15 iunie 2016 21:18

România a obţinut primul punct la EURO 2016, după ce a terminat la egalitate, 1-1 cu Elveţia.

Gabi Torje, integralist, a declarat că România are în continuare şanse la calificare.

"Este greu pentru noi pentru că ne-am dorit mult o victorie şi o puteam obţine. Aşa e fotbalul. Plecăm cu un punct şi mai avem şanse de calificare. Trebuie să batem Albania.

La Campionatul European nu sunt echipe bune sau slabe. Toate meciurile de până acum s-au terminat la un gol sau două diferenţă.

Dacă noi marcam în startul reprizei a doua era altceva. Trebuie să privim partea plină a paharului. Am obţinut primul punct, iar dacă ajungem la patru puncte, ne calificăm. După pauză nu cred că s-a schimbat nimic în jocul nostru. Am primit un gol din fază fixă şi va trebui să analizăm jocul.

Şansele de calificare sunt mari. Trebuie să batem Albania. Este important că nu am pierdut azi. Dacă pierdeam, 80% nu mai aveam şanse de calificare", a declarat Gabi Torje la DolceSport.

Clasament grupa A:

clasament

Următorul meci al României va fi cu Albania, pe 19 iunie, de la ora 22:00. Meciul se va juca la Lyon şi va fi în direct pe ProTV, DolceSport şi liveTEXT PE GSP.RO.

Meciuri LIVE, program complet, infografii și statistici real-time de la Euro2016 - AICI

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului