INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  GERMANIA - IRLANDA DE NORD 1-0

VIDEO Bug în computer » ”Programul” lui Joachim Low a rulat bine până în fața porții lui McGovern: Germania - Irlanda de Nord 1-0

Cu chiu cu vai, Gomez strecoară mingea-n plasă: 1-0 pentru nemți // FOTO Guliver/GettyImages

Articol de - Publicat miercuri, 22 iunie 2016 00:00

Șapte minute i-au trebuit mașinii germane să-și tureze motoarele. Dar programul din computerul său are încă destule bug-uri. Mai ales la finalizare. Revedeți prima jumătate de oră.

În fața unei Irlande de Nord în mare nevoie de puncte, dar neașteptat de docilă, nemții au ratat cât pentru două meciuri: Muller, trei ocazii, printre care și o bară, Ozil, luft de la 7-8 metri, Gotze, singur cu portarul. Iar Gomez a avut și noroc, cu șutul deviat ușor de McAuley: 0-1.

Și dacă până la pauză nu s-a mai marcat, de vină au fost iarăși ratările: Muller, altă bară (transversala), și Gomez. Nord-irlandezii? Au făcut și ei o victimă, asistentul Frederic Cano, pe care o minge deviată din Ward l-a lovit în piept.

Modul "așteptare"

Același program au rulat nemții și după reluare. Prompt, Gotze, rezerva de lux a lui Bayern, a mai adăugat două mari ocazii la colecția și așa numeroasă din prima parte.

Treptat, Germania a trecut pe modul "așteptare", mulțumindu-se cu posesia și pândind greșeala adversarului. Care n-a mai venit. Acest 1-0 i-a ajuns însă să câștige grupa, cu un golaveraj mai bun decât al Poloniei. Dar pentru marele obiectiv, câștigarea trofeului, trebuie să scape de bug-uri.

0cartonașe galbene! Premieră la turneul final din Franța

26de șuturi au expediat nemții spre poarta nord-irlandeză. Bilanț: un gol, două bare

71%a avut posesie Germania. Cea mai mare la acest Euro

irlanda de nord germania 0 1

Meciuri LIVE, program complet, infografii și statistici real-time de la Euro2016 - AICI!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”