INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  CONTRA LUI EINDHOVEN

Antrenorul l-a băgat pe Van Nistelrooy la presiunea suporterilor

Articol de - Publicat vineri, 19 februarie 2010 00:00

S-a întîmplat joi seară, la meciul din Europa League Hamburger SV - PSV Eindhoven 1-0.

După o primă repriză destul de săracă în ocazii, fanii gazdelor au sperat că la pauză antrenorul Bruno Labbadia îl va introduce pe Ruud van Nistelrooy. Olandezul abia transferat de la Real Madrid îşi dovedise eficacitatea şi la debutul în Bundesliga, la 3-1 cu Stuttgartul lui Marica, cînd marcase o "dublă".

Dar cum Labbadia n-a mutat, tribunele au început să scandeze "Ruuud!". Şi au continuat aşa pînă în minutul 65, cînd tehnicianul le-a făcut în sfîrşit pe plac şi l-a aruncat în luptă. El ar fi apelat oricum la Van Nistelrooy, dar în final, întrucît acesta încă nu e pus la punct cu pregătirea fizică şi nu cunoaşte nici jocul echipei foarte bine.

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni