INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  QABALA

Bătut de nişte anonimi » Eşec dureros pentru Dorinel Munteanu în Europa League

Articol de GSP - Publicat joi, 03 iulie 2014 00:00 / Actualizat joi, 03 iulie 2014 21:29

La noua sa echipă, Dorinel Munteanu a avut parte de un debut foarte slab în Europe League. FK Qabala a pierdut pe teren propriu, 0-2, cu echipa bosniacă Siroki Brijeg, în prima manşă a turului 1 preliminar.
La echipa antrenată de Dorinel, Adrian Ropotan a jucat tot meciul, în timp ce atacantul Andrei Cristea a intrat pe teren în minutul 56 la FK Qabala. Golurile învingătorilor au fost marcate de Wagner, în minutele 74 şi 89.

Partida retur se va disputa peste o săptămînă.

Transfer de ultimă oră în Superligă » L-au adus pe noul Compagno: cine e „tancul” de 1,98 metri!
Lung Jr. s-a despărțit de Poli Iași » Semnează cu o echipă de play-off din Superliga

A ales Louis Munteanu? Disputat de FCSB și Rapid, atacantul a fost filmat cântând despre rivală: „Are valoare d'aia mare / Și știu că nu vă convine”

Mihai Pintilii, despre cel mai greu adversar din carieră: „Era un «bighidiu» d-ala mic. Dădeam cu ură în el, dar nu cădea. Dă-te-n... Doamne, iartă-mă”