INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  LIVERPOOL - STEAUA 4-1

Dumitru Dragomir: "Steaua n-a jucat bine nici o repriză, a fost o echipă bramburită!"

Articol de GSP - Publicat vineri, 17 septembrie 2010 00:00

Preşedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, a comentat evoluţia Stelei în meciul cu Liverpool, pierdut cu 4-1. Şeful LPF a precizat că Ciprian Tătăruşanu nu are nici o vină la nici unul din cele patru goluri pe care steliştii le-au primit pe Anfield, dar spune că Ilie Dumitrescu a greşit în momentul în care l-a schimbat pe Răduţ cu Surdu, în minutul 73 al meciului.

"Steaua n-a jucat bine nici o repriză, a fost o echipă bramburită. Rezultatul spune tot chiar dacă au marcat de trei ori în ultimele zece minute. Sînt puţini fotbalişti care pe spaţii mici se descurcă, dar noi le-am oferit spaţii mari şi au jucat cu au vrut ei. Nu sînt eu cel care trebuie să le analizeze jocul echipei, chiar dacă Ilie Dumitrescu a încercat, săracul să cîştige cu Liverpool, dar n-a putut.

Nicoliţă este cel mai bun fundaş din ţară dacă este lăsat să joace pe postul lui, iar Tătăruşanu nu a avut nici o vină la nici un gol. Din punctul meu de vedere Răduţ nu trebuia schimbat pentru că a fost cam singurul jucător care a mai driblat ceva p-acolo", a precizat Dumitru Dragomir la Ora exactă în sport.