INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ASA - SAINT-ETIENNE 0-3

FOTO și VIDEO ASA umilită la debutul în cupele europene » Tîrgmureșenii n-au avut reacție în fața lui Saint-Etienne, scor 0-3

Articol de GSP - Publicat joi, 30 iulie 2015 21:46

ASA Tîrgu Mureș a fost făcută KO de Saint-Etienne, scor 0-3, în prima manșă a turului trei preliminar din Europa League, după trei reușite de generic.

ASA - SAINT ETIENNE 0-3
Au marcat:
Diomande 24', Hamouma 75', 83'

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Apărarea lui Vasile Miriuță a cedat în minutul 24, cînd Diomande a prins un șut superb din voleu de la 25 de metri, Stăncioiu rămînînd simplu spectator. Pînă la pauză doar oaspeții au contat în atac.

O altă reușită superbă a francezilor a căzut cu un sfert de oră înainte de finalul jocului. Hamouma a imprimat un efect perfect balonului și a plasat mingea cu piciorul drept la încheietura barelor, ducînd scorul la 2-0.

Cînd mai erau șapte minute de joc, același Hamouma și-a arătat clasa și de această dată l-a învins pe goalkeeperul ardelenilor cu piciorul stîng, cu un șut tot din afara careului.

Vezi mai jos desfășurarea liveTEXT a meciului

FINAL DE MECI!
Min. 90+3:
Tîrgmureșenii au ratat o ocazie uriașă fix în ultima fază a meciului, dar nimic nu mai contează în aceste momente
Min. 90:
Arbitrul arată trei minute suplimentare
Min. 83: GOOL Saint Etienne! Hamouma își arată încă o dată clasă. Dacă la golul precedent l-a executat pe Stăncioiu cu un șut cu piciorul drept, acum fotbalistul a marcat cu piciorul stîng din afara careului
Min. 75: GOOL Saint Etienne! Hamouma imprimă un efect de zile mari unui balon de la 20 de metri și îl învinge pe Stăncioiu
Min. 67:
Gabi Mureșan a fost înlocuit de Costa, iar românul a avut o reacție nervoasă în momentul apropierii de propria bancă tehnică
Min. 60:
Vicecampioana României încearcă să atace, însă o face timid
Min. 54:
Pawel Golanski ia o acțiune pe cont propriu și șutează, dar portarul respinge în corner
Min. 46:
A început repriza secundă!

PAUZĂ!
Min. 40:
Bejan îl blochează perfect pe Hamouma
Min. 32:
Hamouma are o nouă șansă de gol. Fotbalistul trimite pe mijlocul porții la capătul unui contraatac perfect
Min 24: GOOOL Saint Etienne! Diomande prinde un șut superb de la 25 de metri și îl învinge pe Stăncioiu cu un voleu superb
Min. 20:
Hamouma trece de doi tîrgmureșeni și șutează din 10 metri direct în bara transversală